مشاهده جزئیات خبر

نسخه چاپي  

  یکشنبه 26 آذر 1396(12:12:12 PM)

اهم مصوبات و مذاکرات جلسات 96 و 97 هیات مدیره دوره بیست و نهم

به تاریخ های 14 و 21 شهریور ماه 1396

نود و ششمین جلسه هیأت مدیره دوره 29 کانون وکلای مرکز در ساعت 9/30 روز سه شنبه 14/06/96 با حضور اعضای امضاکننده زیر تشکیل و پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، صورتجلسه نودوپنجم قرائت و مفاد آن تصویب شد.

پیش از دستور:

دکتر حسین آبادی: همایش فناوری قوه قضائیه و کانون وکلا در روز سه شنبه به خوبی برگزار شد.

آقای جندقی: دستور عدم ورود وکلا به دیوان کشور دستور آقای منتظری است. باید به این موضوع پاسخ داده شود.

آقای مصباح: در جلسه همایش از امضای الکترونیک رونمایی شد. درست است که این کار انجام شده و نکات مثبت هم دارد ولی باید ایرادات هم رفع شود تا کامل گردد. ابلاغ ها چون از طریق اینترانت است و نه اینترنت اگر وکیلی به سفر برود نمی تواند از طریق اینترنت دسترسی به ابلاغ ها داشته باشد و باید در این خصوص نامه ای نوشته شود.

دکتر مالکی: با تبریک اعیاد قربان و غدیر، بیش از یک ماه است که مقررات اصلاحی وکالت تقدیم اتحادیه و همه کانونها شده ولی هیچ اقدامی در خصوص تصویب آن در مجلس نشده است و به زودی طرحی را آنها (مجلس) مطرح خواهند کرد. ضمناً با توجه به ثبت نام مرکز مشاورین باید موضوع الحاق را از مقررات اصلاحی حذف کنیم. از ریاست محترم کانون می خواهم که به طور مرتب با شورای رقابت مذاکره کنند. کانون در حال حاضر در وضعیت ضعیفی قرار گرفته و باید یک جلسه ای از این بابت گذارده شود تا در این مواردی که مطرح است تصمیم گیری شود.

دکتر حسین آبادی: با اعضای شورای رقابت ملاقات داشته ایم. همین امروز هم ساعت 1 جلسه داریم. با مرکز مشاوران هم هر اقدامی لازم بوده کرده ایم.

دکتر پاسبان: در هر جلسه ما باید با این هجمه هایی که می شود مقابله کنیم و وقت ما به این صورت هدر می رود.

آقای جندقی: در زمانی که با تصویب لایحه جامع در مجلس مخالفت شد و رد شد من شاهد هستم که آقای دکتر    حسین آبادی چگونه سعی خود را کردند تا موضوع به نحوی تمام شود که به نفع ما باشد. در مورد این طرح همه تلاش کردیم و آن را به تعویق انداختیم. اما من موافق هستم که با توجه به ثبت نام کارآموز برای مرکز مشاورین موضوع الحاق را منتفی اعلام کنیم.

دکتر نجفی: چندین تقاضا که چند نفر امضا کرده اند مطرح نشده است. قاعدتاً باید در همان جلسه یا حداکثر در جلسه بعد مطرح شود. اعلامیه انجمن حقوق شناسی گرچه راجع به بزرگداشت مرحوم دکتر کاتوزیان بود ولی نباید در گروه هیأت مدیره مطرح می شد.

دکتر کامیار: اتفاقاً به نظر من چون ریاست محترم کانون در این مراسم سخنرانی داشتند باید اعلام می شد.

دکتر مالکی: من جواب خودم را نگرفتم که چرا از یک ماه پیش که موضوع پیش نویس اصلاح مقررات وکالت قطعی شده و تقدیم گردیده، هنوز با همه امکاناتی که در مجلس داریم مطرح نشده است. ما باید پاسخ گوی همه وکلا باشیم.

آقای طالع: هفته گذشته بنده به اتفاق جناب آقای دکتر مالکی موضوع را با یکی از اعضای شورای رقابت پیگیری و حتماً موضوع باید از سوی همکاران پیگیری شود.

دکتر حسین آبادی: در جلسه امروز آقای شیوا هم هست و از نمایندگان مجلس هم هستند.

آقای غفاری: روز یکشنبه با اطلاع رئیس محترم کانون رفتم تا در مورد موضوع آزمون مرکز مشاوران با نمایندگان محترم مجلس گفتگویی کنم که مجلس تا اول مهر تعطیل بود. استعلام را در مورد تفسیری که از بند چ ماده ی 88 برنامه ششم از سوی مرکز مشاورین صورت گرفته با امضای رئیس کانون به معاونت تدوین قوانین مجلس فکس کردم و آقای ملکشاهی راد را توانستم دیروز پیدا کنم که استعلام را پاراف کردند و فکس کردم.

دستور فوق العاده: 1- چند نفر از اعضای هیأت مدیره درخواست کرده اند که اگر کسی نامه ای بدون امضا متضمن شکایت علیه وکلا به کانون نوشت به دلیل عدم احراز هویت و حفظ شأن وکلا به آن ترتیب اثر داده نشود. ماده 62 آئین نامه توسط ریاست محترم کانون قرائت شد که اعلام نمود «از هر طریقی ... به رئیس کانون برسد»

دکتر کامیار: طرح این پیشنهاد محدود کردن اختیارات ریاست محترم کانون است. تشخیص با رئیس است و «از هر طریقی» هم می رساند که حتی اگر گزارش شفاهی بود رئیس می تواند آن را مطرح کند و از  اختیارات انحصاری رئیس است.

دکتر کوشا: اخطار آئین نامه ای: وقتی موضوعی در هیأت مدیره مطرح می شود ابتدا باید پیشنهاد کننده مطلب خود را توضیح دهد و بعد نظر مخالف اعلام شود.

آقای غفاری: (پیشنهاد دهنده اصلی) تعدادی از نامه هایی می رسد علیه برخی از وکلا با ذکر نام وکیل و بدون ذکر نام خود نویسنده نامه و وکیل را متخلف در نامه اعلام می کند و این نامه ها به کمیسیون بازرسی و نظارت می رود. در حالی که ماده 62 آئین نامه مواردی است که ریاست محترم کانون شخصاً و با تشخیص خود موضوع را قابل تعقیب بداند صرفاً به دادسرا ارجاع می کند. درخواست مطرح شده این است که اینگونه نامه های فاقد امضاء به کمیسیون نظارت و بازرسی ارجاع نشود. مخدوش نگردد. زیرا ماده 62 تشخیص رئیس را لازم می داند و تنها مرجع دادسرا است.

دکتر نجفی: در ماده 62 هر اطلاعی راجع به تخلف وکیل به رئیس کانون برسد مراد بوده و هر اطلاعی را رئیس کانون ارجاع نمی کند و البته ارجاع هم باید به دادسرا باشد.

دکتر مالکی: ماده 62 تکلیف را مشخص کرده و ما اجتهاد در مقابل نص نمی توانیم بکنیم. اگر از سوی رئیس کانون به دادسرا ارجاع شود درست است ولی به جای دیگری از جمله کمیسیون نظارت و بازرسی نباید اعلام شود.

دکتر حسین آبادی: برای تشخیص قابل توجه بودن یا نبودن رئیس کانون باید بررسی و تحقیق کند.

آقای غفاری: قابل توجه بودن از سوی رئیس کانون باید احراز شود و اگر احراز شد به دادسرا به طور مستقیم ارجاع شود. پیشنهاد به این صورت اصلاح می شود که اگر مطلبی بدون امضاء نزد ریاست کانون رسید اگر قابل توجه دانست به دادسرا ارجاع شود وگرنه به کمیسیون نظارت ارسال نشود.

دکتر کامیار: از نظر ایراد آئین نامه ای که دکتر کوشا فرمودند مخالف آئین نامه نبود. اما از نظر ماهیت موضوع، وقتی ماده 62 اعلام می کند که از «هر طریق» و «سوء رفتار» را ذکر می کند و «اگر آن را قابل توجه تشخیص دهد» یعنی یک بررسی باید از سوی رئیس انجام شود و تشخیص این بررسی که به چه صورتی باید باشد با خود رئیس است.

آقای جندقی: من اعتراض دارم. این مسایل قابل بحث در هیأت مدیره نیست و دلیلی ندارد که هر جلسه یکی از مواد   آئین نامه بررسی شود که آیا رئیس اختیار دارد یا ندارد.

آقای مصباح: کمیسیون نظارت و بازرسی چشم و گوش رئیس کانون است و چون بر کار وکلا باید نظارت شود این کمیسیون تشکیل شد. بنابراین ارجاع ریاست کانون به کمیسیون مزبور یا به هر شخص دیگری از اختیارات ایشان است.

آقای سردارزاده: فقط تذکر می دهم قرار بود دو نفر موافق و دو نفر مخالف ولی بیش از چهار نفر صحبت کردند.

دکتر آقایی: علت این که من این پیشنهاد را امضا کردم این است که موضوع به تدریج به صورت یک رویه و فرهنگ عمومی تبدیل می شود. منظور این بوده که جلوی این امر گرفته شود و بدون جهت امکان اتهام زنی به وکلای دادگستری فراهم نشود.

دکتر حسین آبادی: کمیسیون نظارت اگر این گونه مطالب را منتشر می کند، این کار درست نیست.

آقای سردارزاده: رئیس در این قبیل موارد بهتر است شخص وکیل را دعوت کند و با او صحبت کند نه این که به شخص دیگر یا کمیسیون ارجاع شود.

امضاکنندگان از طرح مطلب مکتوب حاضر تا ارائه ی دقیق تر پیشنهاد عدول کردند.

دستور فوق العاده دوم:

دکتر حسین آبادی: وزارت امور خارجه نامه ای در مورد همایش کانون وکلای هنگ کنگ به اتحادیه فرستاده اند که در 22 و 23 اردیبهشت بوده است و آقای کشاورز برای ما فرستاده اند. نامه قرائت شد مبنی بر تنظیم یک تفاهم نامه.

دکتر محمدنبی: ابتدا از جنابعالی (ریاست کانون) دعوت کردند ولی چون زمان کم بود و برای ویزا گرفتن کافی نبود، مطرح نشد. اما حضور نام ایران و عضو بودن کانون ایران بسیار خوب است.

دکتر حسین آبادی: بهتر است یک کمیته با عضویت دکتر محمدنبی تشکیل شود تا بررسی کنند و در صورتی که تأیید کردند که تفاهم نامه ای تنظیم شود. در هیأت مدیره مطرح شود.

دکتر حسین آبادی: طی نامه ای اعلام بفرمایید که کانون ها مستقلند و ما ریاستی برای همه کانون ها نداریم و در ضمن مطالبی که مورد نظر است که در این تفاهم نامه باید با جزئیات ذکر کند.

دکتر کوشا: کمیته ای که جناب رئیس پیشنهاد کردند همین کارها را انجام خواهد داد.

دکتر حسین آبادی: مقرر شد طی نامه ای موارد فوق مطرح شود.

این موضوع با اکثریت آرا تصویب شد.

دستور جلسه سوم: افزایش حق عضویت وکلا و کارآموزان

دکتر محمدنبی: به نظر می رسد در حال حاضر این مطلب زیاد صلاح نیست.

دکتر پاسبان: صرفنظر از جوی که ممکن است ایجاد شود، افزایش حق عضویت تحمیلی به کارآموزان و وکلا است.

دکتر کامیار: هر سه سال یکبار می توان این مبلغ را اضافه کرد. در دوره 28 که این موضوع مطرح بود تصویب شد که کارگروهی تعیین شود که نظر سایر کانون ها را هم در نظر بگیرد.

دکتر نجفی: با توجه به این که منبع درآمدی برای کانون است با این مطلب موافقم.

آقای سردارزاده: اگر قوه قضائیه هر بار مبلغ مربوط به خود را افزایش می دهد ما نباید تبعیت کنیم. چون آنها دارند اجحاف می کنند.

آقای مصباح: در مورد 800 هزار تومانی که قوه قضائیه از این بابت می گیرد بارها با مسئولین قوه قضائیه صحبت کرده ایم که همه امور مربوط به تمدید پروانه وکالت با خود کانون است و گرفتن این مبلغ از سوی قوه قضائیه هیچ گونه مابه ازایی ندارد و قرار شد که به نحو پلکانی تنزّل یابد.

دکتر کامیار: پیشنهاد کارگروه را قرائت کردند که حق عضویت ثابت برای کارآموزان 400 هزار تومان و برای وکلا 800 هزار تومان پیشنهاد شده و به صورت پلکانی با توجه به سابقه وکلا بالا رفته است.

دکتر مالکی: رقم 800 هزار تومان نسبت به 300 هزار تومانی که در حال حاضر پرداخت می شود خیلی بالا و نزدیک به سه برابر است پیشنهاد می کنم رقم را در حد 500 هزار تومان تعیین کنیم که بعداً به تدریج اضافه شود.

دکتر آقایی: بنده بارها عرض کردم که راه حل باید جامع باشد و از طریق ارجاع به کارشناسان اقتصادی فیصله یابد با طرح این موضوع التهاب بین وکلا ایجاد می کنیم به خصوص که به هیچ عنوان مسائل مالی کانون برای آنها توجیه نشده از جمله اینکه چه مبلغی به صندوق می پردازیم. به نظر من با توجه به وضعیت مالی وکلا فعلاً بهتر است مسأله را مسکوت بگذاریم یا همان 500 هزار تومان باشد.

آقای غفاری: به نظر من هم اگر فعلاً مسکوت بماند. با توجه به جو فعلی که بین وکلا وجود دارد، بهتر است.

دکتر حسین آبادی: بدهی ما به صندوق که به تدریج داریم می پردازیم خیلی زیاد است.

دکتر نجفی: این تصمیم به ضرر جامعه وکالت نیست بلکه به نفع این جامعه است. اگر غیر از این باشد کانون ورشکسته  می شود.

دکتر ارفع نیا: با توجه به اینکه بدهی کانون به صندوق از بابت 4% است، چرا اقدامی برای اخذ این 4% نمی کنیم، به جای افزایش حق عضویت؟

دکتر کامیار: این درصدها اصلاح شده ولی هنوز معلوم نیست نتیجه به کجا رسیده است.

دکتر کوشا: باید درآمدزایی های دیگری را در نظر بگیریم و این مطلب را در حال حاضر مسکوت بگذاریم.

دکتر حسین آبادی: این مطلب قبلاً مطرح شده، بابت آن کمیته ای تعیین شده، تصمیمی گرفته اند. چطور الان موضوع را دوباره عقب بیندازیم.

دکتر مالکی: اخطار آئین نامه ای: اگر این موضوع قبلاً مطرح شده و کمیته ای هم برای آن تعیین شده، چرا دوباره در دستور جلسه آمده است و چون آمده باید تصمیم بگیریم و مبلغ را تعیین کنیم یا رد کنیم.

آقای مصباح: پیشنهاد می کنم 600 هزار تومان باشد.

مبلغ 800 هزار تومان و 600 هزار تومان و 500 هزار تومان به رأی گذارده شد و نهایتاً با 500 هزار تومان موافقت و تصویب شد.

پیشنهاد کارگروه در مورد پلکانی شدن طرح شد. در مورد وکلایی که از 10 سال تا 20 سال سابقه دارند. 50% بیشتر (750 هزار تومان) و برای وکلایی که از 20 تا 35 سال سابقه دارند باز هم 50% بیشتر (یک میلیون تومان) این افزایش پلکانی 6 رأی آورد که به جلسه بعد موکول شد.

دستور چهارم: پرونده های انتقال(غیر علنی)

دستور پنجم: پرونده های صدور(غیر علنی)

جلسه با توجه به جلسه بعدی که جناب رئیس کانون دارند در ساعت 12/40 خاتمه یافت.


نود و هفتمین جلسه هیأت مدیره دوره 29 کانون وکلای مرکز در ساعت 9/30 روز سه شنبه 21/06/96 با حضور اعضای امضاکننده زیر تشکیل و پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، صورتجلسه نودوششم قرائت و مفاد آن تصویب شد.

پیش از دستور:

دکتر حسین آبادی: سرکار خانم ارفع نیا برای دو هفته مرخصی گرفتند و حضور ندارند و آقای مصباح هم در خصوص مؤسسات حقوقی جلسه ای دارند که تشریف بردند.

دکتر آذربایجانی: در خصوص موضوع جنایت علیه مسلمانان در میانمار برخی پیشنهاد کردند که بیانیه ای در مورد      نسل کشی صادر شود که موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

دکتر علیزاده طباطبایی: دیروز شنیدم که آیت اله مکارم شیرازی مطلبی در خصوص وکالت فرمودند و پیشنهاد می کنم که هیأت مدیره ملاقاتی با مراجع تقلید داشته باشند و مؤثر خواهد بود.

آقای سردارزاده: آیت اله مکارم فرمودند که دریافت حق الزحمه زیاد خلاف شرع است که این موضوع به آیات عظام کشیده شده است و در روزنامه رسالت  نوشته شده است. در صورتی که اکثریت قریب به اتفاق همکاران محترم طبق تعرفه حق الوکاله دریافت می کنند و بیشتر آنان به ویژه جوانان بیکار هستند لازم است حق الزحمه آقایان روحانیان نیز محاسبه و اعلام شود در قبل و بعد از انقلاب و همچنین مداحان.

دکتر نجفی: در خصوص میانمار، دو نوع اتفاق است یکی از این اتفاق ها نسل کشی و دومی اختلاف بین گروه های داخلی میانمار است، کانون باید از بیانیه های سیاسی پرهیز نمایند من صلاح می دانم که وارد آن نشویم. در مورد مطالب آقای آیت اله مکارم؛ شاید مذاکره مؤثر باشد در همان روزنامه توضیح و پاسخ داده شود و بعضی اوقات نباید به این مطالب پرداخته شود و جواب داد. در موضوع شورای رقابت، کانون با هجمه های زیادی مواجه است این موضوع را جدی بگیریم و هر کاری خواستند انجام دادند و فکر می کنم باید از روابط خودمان استفاده نمائیم و سازمان یافته عمل نمائیم.

دکتر پاسبان: در مورد میانمار که یک فاجعه بین المللی است و نسل کشی می باشد این موضوع و حمایت از مسلمانان میانمار و صدور بیانیه بسیار انسانی است و باید این کار را انجام دهیم. اطلاعات لازم به آیت اله مکارم از جزئیات کار وکلا و وکالت نمی رسد و فقط در مورد حق الوکاله مطالب به ایشان منعکس گردیده است.

آقای دکتر آقایی: در مورد مطالب آقای مکارم، از قرار اطلاع اعضای هیأت مدیره کانون قم، مراجعه ای نزد ایشان داشتند که یک بخش به نفع وکلا است و برخی موارد به نفع وکلا نیست، به نظرم میرسد که اگر با ایشان صحبت شود شاید اظهارات خودش را اصلاح کند، در مورد میانمار با توجه به وضع فجیع که ایجاد شده است بیانیه ای صادر شود.

دکتر مالکی: در خصوص اظهارات آیت اله مکارم، از قرار اطلاع به دعوت بسیج حقوقدانان اظهاراتی داشتند و پاسخگویی لازم نیست و از آقایان بسیج حقوقدانان بخواهیم که پاسخگو باشد و آن را پیگیری نمایند. موضوع میانمار به نظر فایده ای ندارد که بیانیه ای بدهیم و خودمان مشکلاتی  داریم که به آن بپردازیم و خودمان را درگیر آن نکنیم.

آقای غفاری: پیشنهاد آقای علیزاده در خصوص ملاقات با مراجع عظام تقلید در دستور کار گذاشته شود. در موضوع اظهارات آقای دکتر پاسبان و انتقال وکلا با مبالغی کلان به هیچ وجه مصوبه ای نداشتیم.

دکتر حسین آبادی: مصوبه ای در این خصوص نداشتیم و فقط برای یک دوره برای رفع مشکلاتی و به صورت داوطلبانه از سوی وکلا پرداخت می گردید.

آقای کمیلی: مصوبه ای نبوده ولی رأی گیری صورت پذیرفت.

دکتر محمدنبی: در مورد میانمار مطالبی گفته شد، می شود یک بیانیه ای صادر کنیم در مورد بسیج حقوقدانان همین آقایان باید توضیح دهند و پاسخگو باشند. نظرم این است که ملاقاتی با مقام معظم رهبری داشته باشیم و این ملاقات       ان شاا... مؤثر می باشد.

دکتر حسین آبادی: در مورد میانمار پیشنهاد می شود که بیانیه ای در این خصوص صادر شود در مورد مطالب آیت اله مکارم، پیشنهاد من این است که در پاسخ به اظهارات ایشان به وکلای آقای مکارم نوشته شود که به اطلاع ایشان برسد. در این خصوص در جلسه با رئیس کانون قم تلفنی صحبت شد ایشان اظهار داشت که کانون قم جلسه ای با آقای مکارم نداشتند یک مؤسسه ای از قرار اطلاع با ایشان ملاقات داشتند و اطلاعات غلطی به ایشان از سوی این مؤسسه داده شده است.

مصوب شد که آقایان دکتر محمدنبی و دکتر پاسبان، این بیانیه را تنظیم نمایند.

دستور اول: تحلیل و بررسی در خصوص موضوع اصل 44 قانون اساسی

دکتر حسین آبادی: در خصوص شورای رقابت رایزنی ها صورت پذیرفته است و حدود دویست شاکی به آقای قربان زاده نمایندگی داده اند و قرار است هفته دیگر دوشنبه جلسه ای در این خصوص در شورای رقابت برگزار شود.

در خصوص دستور اول، مسئله بررسی موضوع اصل 44 قانون اساسی و نحوه حضور در شورای رقابت بحث و بررسی شد و نظرات تخصصی بیان شد، نتیجه این شد که رئیس کانون به همراه تعدادی از آقایان : دکتر مالکی، دکتر امینی، ثابت قدم و طالع در جلسه شورای رقابت حاضر شوند و دفاع لازم را به عمل آورند.

دستور دوم: حضور و غیاب الکترونیکی داوطلبان آزمون ورودی 96

دکتر حسین آبادی: بیانیه در جهت حمایت از مسلمانان میانمار، قرائت شد و به تصویب رسید. در خصوص دستور دوم بعضاً تقلب هایی در خصوص آزمون از سوی داوطلبان اخذ پروانه کارآموزی صورت پذیرفته است که از سوی کمیسیون کارآموزی پیشنهاد شده که هم از طریق چهره و هم انگشت نگاری، دستگاه خریداری شود و داوطلبان به صورت الکترونیکی هویت آنها مشخص شود. یونیت های خریداری شده در کانون ها گذاشته شود.

دکتر آقایی: سازمان سنجش گفتند که حداقل امسال ما نمی توانیم انجام دهیم و این امکان میسر نیست.

دکتر نجفی: اگر بتوانیم در حوزه های امتحانی با خرید دستگاه این کار را انجام دهیم بهتر خواهد بود.

از آقای دکتر عسکری راد دبیر کمیسیون کارآموزی دعوت شد و ایشان اظهار داشتند. قبلاً به صورت دستی این موضوع صورت می پذیرفت و بعضاً تقلب هایی هم از سوی داوطلبان صورت پذیرفته است و برخی آنها شناسایی و اقدام شده است. با سازمان سنجش صحبت شد و آنها استقبال کردند ولی در روز آزمون نگرانی وجود داشت با اتحادیه هم مذاکره شد و گفته شد که این پروژه با مبلغ دویست میلیون تومان امکان پذیر است و قرار بود که در همایش اتحادیه امسال خارج از دستور مطرح شود که در دستور قرار نگرفت. در این سیستم داوطلب در مقابل دستگاه قرار می گیرد و چهره ی وی مورد شناسایی قرار می گیرد و انگشت نگاری  صورت می پذیرد و در روز امتحان قبل از ورود صورت می گیرد. و مدل دیگر اینکه قبل از امتحان داوطلبان به کانون مراجعه و مورد شناسایی قرار گیرند. یعنی بعد از ثبت نام اثر انگشت آنها ثبت شود و با اثر انگشت روز امتحان مطابقت داده می شود و شخص مورد شناسایی قرار می گیرد و این کار انجام شدنی است اگرچه امکان دارد مشکلاتی برای بار اول داشته باشیم.

دکتر نجفی: ما مجبوریم با تکنولوژی پیش برویم و با شبهاتی که بعضاً مطرح می کنند با انجام این کار این ابهام برطرف شود.

آقای سردارزاده: روش دوم بهتر است و از هر جهت با اشکال کمتری روبرو خواهیم بود.

دکتر مالکی: به نظر این موضوع باید پیگیری و انجام شود نگران مسائل بعدی آن نشوید و با اجرای این موضوع بسیاری از ابهامات را حتی در مقابل سازمان سنجش نیز برطرف خواهد کرد.

آقای غفاری: اگر قرار است این کار صورت پذیرد پیشنهاد اول دبیر محترم کمیسیون کارآموزی انجام شود. بهتر و دقیق تر است.

دکتر محمدنبی: می شود امتحان را به گونه ای برگزار کرد که نیم ساعت زودتر این کار در روز امتحان انجام پذیرد.

دکتر حسین آبادی: باید همه وضعیت ها دیده شود که در روز امتحان و لحظه ورود تجمع و مشکلاتی پیش نیاید.

دکتر عسکری راد: مسائل پیش بینی شده است و صندوق حمایت در بسیاری از استان ها دفتر و نمایندگی دارد که         می توانیم آنجا این کار را انجام دهیم و اثر انگشت و چهره نگاری صورت پذیرد.

آقای طالع: آیا مرجع یا سازمانی اقدامی در این خصوص انجام داده است یا خیر و تجربه ای وجود دارد و آیا نمی توانیم در قالب های ثبت نام اینترنتی و یا امضاهای الکترونیکی در این خصوص اقدامی انجام دهیم که این پروسه را نداشته باشد؟

آقای عربی زاده مسئول سخت افزار انفورماتیک کانون فرمودند که تجربه ای در این خصوص وجود ندارد و اولین تجربه است و در قالب ثبت نام اینترنتی این امکان نیست.

آقای کمیلی: آیا می شود اثر انگشتی که قبلاً اخذ شده در جلسه امتحان با بردن دستگاه، اثر انگشت اخذ شود.

دکتر مالکی: می شود همانند اثر انگشتی که در دفترخانه ها صورت می پذیرد این کار انجام شود.

دکتر آقایی: ما نمی توانیم هزینه ها را افزایش دهیم و این کار سازمان سنجش است که ضریب امنیت را افزایش می دهد.

برای برگزاری آزمون حضور و غیاب داوطلبان به صورت الکترونیکی به رأی گذاشته شد و به اتفاق آرا کلیت آن تصویب گردید در خصوص نحوه اجراء، کمیسیون کارآموزی با همکاری بخش انفورماتیک و نمایندگان هیأت رئیسه و هیأت مدیره نحوه اجرای آن مشخص شود.

دستور بعدی: تجدید رأی گیری:

موضوع افزایش پلکانی حق عضویت که در جلسه قبل شش رأی آورد در این جلسه مجدد مطرح گردید.

در خصوص افزایش پلکانی حق عضویت که در جلسه قبل شش رأی مثبت و شش رأی منفی آورده بود رأی گیری به عمل آورد و با هفت رأی موافق و پنج رأی مخالف به تصویب رسید و حق عضویت برای وکلا دارای 11 تا 20 سال معادل هفت میلیون و پانصد هزار ريال و از 21 سال تا بازنشستگی یا 35 سال سابقه مبلغ ده میلیون ريال و پس از آن مبلغ پنج میلیون ريال تعیین شد

دستور سوم : پرونده های متقاضیان(غیرعلنی)

جلسه در ساعت 12/45 خاتمه یافت.


.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است