مشاهده جزئیات خبر

نسخه چاپي  

  شنبه 21 اسفند 1395(12:12:12 PM)

راهنمای انتخاب شهر از طریق اینترنت

مخصوص قبول شده های آزمون 1395

 

 راهنمای انتخاب شهر از طریق اینترنت

اول)  توضیحات ضروری  :

1- داوطلبان محترم با بررسی دقیق و لحاظ رتبه آزمون و ظرفیت پذیرش شهرها ، محلهای مورد نظر را به ترتیب اولویت، پیشنهاد نمایند.

2-  درصفحه ی مربوط به اولویت های پیشنهادی، انتخاب حداقل یک شهر الزامی است و برای انتخاب همه ی شهرهای حوزه ی کانون مرکز (به ترتیب اولویت انتخاب داوطلب) محدودیتی وجود ندارد.

3- مهلت تکمیل فرم انتخاب شهر    تا سه شنبه   مورخ 1395/12/24    می باشد.

4-  انتخاب شهر محل اشتغال (محل کارآموزی نیز محل اشتغال خواهد بود) از بین شهرهای پیشنهادی توسط داوطلب ، با لحاظ رتبه داوطلب، اولویت پیشنهادی و ظرفیت پذیرش شهرها، با بررسی  و احراز شرایط  قانونی از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز تعیین خواهد شد.

تبصره: انتقال وکلاء و کارآموزانی که پدر یا مادر یا فرزند آنان وکیل دادگستری عضو کانون مرکز باشد، به محل اشتغال یکدیگر همزمان با انتخاب شهر امکان پذیر است. لذا ضرورت دارد این دسته از قبول شده ها ضمن اعلام مراتب در روند ثبت نام شماره پروانه وکالت اقربای درجه یک خود را درج نمایند.

 همچنین تغییر محل کارآموزی یا اشتغال یکی از زوجین در نکاح دائم که هر دوی آنان وکیل یا کارآموز یا یکی از آنان وکیل و دیگری کارآموز باشد، حسب تقاضای هر دو به محل اشتغال دائم یکی از آنان بعد از صدور پروانه کارآموزی مجاز است این دسته از قبول شده ها بعد از صدور پروانه کارآموزی درخواست خود را مطرح وپیگری نمایند

5-  پس از تعیین محل اشتغال به ترتیب بالا، تغییر محل امکان پذیر نیست. بررسی تقاضای انتقال محل کارآموزی طبق آئین نامه نقل و انتقال وکلا و کارآموزان با لحاظ اصلاحیه مهر 1394 و پس از صدور پروانه کارآموزی خواهد بود.

6-   داوطلبانی که برای اشتغال در شهرهای استان تهران پذیرش می شوند، در صورتی که بیش از چهل سال سن داشته باشند، بهنگام صدور پروانه کارآموزی، یکی از شهرهای تابعه کانون مرکز خارج از استان تهران را برای کارآموزی انتخاب و معرفی خواهند کرد. بدیهی است محل اشتغال به وکالت که بر اساس رتبه، تعیین شده ( پس از طی دوره کارآموزی حتی اگر تهران یا یکی دیگر از شهرهای تابعه استان تهران باشد ) محفوظ خواهد بود.

7-   در صورتی که داوطلب ، واجد شرایط قانونی نباشد، پیشنهاد شهرهای مورد نظر و انتخاب آن، برای داوطلب حقی ایجاد نمی کند.

8-   از تاریخ 26/1/1396 روزانه 200 نفر به ترتیب رتبه اکتسابی و بر اساس جدول پیوست ضروری است با در دست داشتن اصل کارت ملی ، شناسنامه و اصل مدارک ثبت نام بعلاوه یک نسخه برابر با اصل آنها جهت احراز هویت و تکمیل مراحل ثبت نام در ساعت اعلام شده در کانون (طبقه همکف-سالن جلالی نائینی) حاضر و اقدامات لازم را معمول دارند .

9-   نتیجه نهایی انتخاب شهر محل اشتغال  ، متعاقبا و حداکثر تا روز مراجعه حضوری در سایت کانون منتشر می شود لذا از مراجعه و تماس تلفنی خودداری نموده و مراتب را از طریق سایت پیگیری نمایند.دوم) استعلام ها:

امکان اخذ استعلامات به صورت اینترنتی برای قبول شده ها  حداکثر تا تاریخ مراجعه حضوری فراهم و از طریق سایت وارسال پیام کوتاه اطلاع رسانی خواهد شد
لازم است به شرح زیر اقدام نمایید:

الف) استعلام پزشکی قانونی (گواهی عدم اعتیاد):

1) قبول شده هایی که برای مراجعه به پزشکی قانونی، استان تهران را انتخاب نموده اند باید استعلام پزشکی قانونی خود را براساس تاریخ نامه به پزشکی قانونی به نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، سازمان پزشکی قانونی ارائه دهند و قبول شده هایی که شهری غیر از استان تهران را انتخاب نموده اند باید استعلام پزشکی قانونی خود را حداکثر ظرف 48 ساعت به پزشکی قانونی شهر خود یا نزدیک ترین شهر محل سکونت خود ارائه دهند تا از آنان تست عدم اعتیاد بعمل آید.

2)  استعلام پزشکی قانونی باید حتماً در واحدهای پزشکی قانونی که زیر نظر قوه قضاییه می باشد انجام شود بنابراین از مراجعه به مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی خودداری نمایید. ممکن است پزشکی قانونی شما را به یک مرکز درمانی جهت انجام تست عدم اعتیاد معرفی نماید ، در این صورت پاسخ مرکز درمانی باید مجدداً به پزشکی قانونی ارائه تا آن مرجع، پاسخ را به کانون اعلام نمایند

3)  همراه داشتن دو قطعه عکس سه در چهار  وکارت عابر بانک (جهت پرداخت هزینه مربوط به استعلام) در زمان مراجعه به پزشکی قانونی الزامی است.

4)  در صورت عدم مراجعه به موقع به سازمان پزشکی قانونی استعلام مجدد صادر نمی گردد.

5)  پاسخ پزشکی قانونی در پاکت در بسته و مهرو موم شده تحویل شما  می شود لذا از باز نمودن پاکت جداً خودداری نمایید.


ب) استعلام  تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه):

1)  قبول شده ها در شهر تهران باید ظرف یک هفته از تاریخ اخذ نامه اینترنتی با به همراه داشتن (اصل و تصویر شناسنامه - اصل و تصویر کارت ملی - یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ زمینه سفید بدون عینک و برای خانم ها بدون آرایش - معرفی نامه کانون - کدپستی ده رقمی به همراه آدرس کامل پستی) به پلیس+10مراجعه نمایند.

2)     قبول شده ها در سایر شهرستان ها باید ظرف یک هفته تاریخ اخذ نامه اینترنتی با مدارک یاد شده در بند یک به اداره آگاهی مراجعه و پس از دریافت پاسخ ، آن را جهت اخذ گواهی تمبر دار به دادگستری همان شهرستان ارائه نمایند.


ج)استعلام دانشگاه ( گواهی مدرک تحصیلی):

-   قبول شده ها باید این استعلام را ظرف یک هفته به دانشگاهی که از آن مدرک تحصیلی (مجوز شرکت در آزمون) خود را اخذ نموده ، تحویل دهند. معمولاً اکثر دانشگاه ها تاییدیه را رأساً به کانون ارسال می نمایند، در این صورت اطمینان قبول شده از ارسال تأییدیه مزبور به کانون کافی می باشد.

 

توجه:

-   ضرورت دارد قبول شده ها پاسخ استعلامات را پس از دریافت از مرجع مربوط نزد خود نگه داشته و با هم به واحد صدور پروانه از طریق پست پیشتاز به نشانی : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، شماره 3 کدپستی:1514934411 طبقه سوم، واحد صدور پروانه و با ذکر نام و نام خانوادگی ، رتبه قبولی و سهمیه آزمون ارسال نمایند. بنابراین از ارائه هر پاسخ به صورت جداگانه به کانون خودداری شود.

سوم) فرم معرفی وکیل سرپرست:

-   فرم معرفی وکیل سرپرست پس از اعلام نتیجه نهایی انتخاب شهر(حدودا در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 96) از طریق سایت در دسترس قرار خواهد گرفت و نحوه تکمیل و زمان تحویل فرم مزبور و سایر اقدامات قبول شده جهت صدور پروانه کارآموزی از همان طریق اطلاع رسانی خواهد شد لذا از مراجعات حضوری و تماس های تلفنی در این خصوص خودداری نمایید.

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری:

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری برای احراز هویت، تحویل فتوکپی های برابراصل مدارک ثبت نام و کنترل مدارک وتکمیل روند ثبت نام به ترتیب رتبه اکتسابی به شرح جدول زیر و در سالن جلالی نائینی کانون وکلای دادگستری مرکز به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، پلاک 3، طبقه همکف می باشد:

1) حضور شخص قبول شده در روز و ساعت تعیین شده برای مراجعه حضوری واحراز هویت، ارائه اصل مدارک ثبت نامی به همراه کپی برابراصل آنها الزامی است . در صورت عدم حضور به موقع ، قبولی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

2) چنانچه قبول شده ها شرایط مندرج در آگهی آزمون ورودی کارآموزی وکالت را نداشته باشند ثبت نام و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

 

جدول برنامه زمان بندی مراجعه حضوری

روز

تاریخ

ساعت

رتبه


شنبه

26/01/1396

15:00

یک الی آخر    سهمیه ایثارگریدوشنبه

28/01/1396

15:00

1 الی 200       سهمیه عادی

 

چهار شنبه

30/01/1396

15:00

201 الی 400       سهمیه عادی

 

شنبه

2/02/1396

15:00

 401 الی  آخر       سهمیه عادی

 

 

 

دانلود جدول ظرفیت شهرهای حوزه کانون وکلای دادگستری مرکز به تفکیک استان

 

 جهت ورود به برنامه انتخاب شهر اینجا کلیک کنید

کانون وکلای دادگستری مرکز

 

واحد صدور پروانه  84001303

واحد انفورماتیک   84001124    (فقط پاسخگویی به اشکالات فنی در سایت)

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است