مشاهده جزئیات خبر

نسخه چاپي  

  یکشنبه 4 مهر 1395(12:12:12 PM)

دستورالعمل اختبار کتبی و نحوه دریافت کارت - دومین اختبار کتبی سال 1395


  

نحوه دریافت کارت اختبار کتبی 

 به نشانی  card.icbar.org مراجعه نموده و در کادر مربوطه شماره پروانه خود را وارد نمایید . در مرحله ی بعد کد 7 رقمی که در همان لحظه به شماره همراه شما (شماره ای که در سیستم کانون ثبت است) ارسال شده است را وارد نموده تا کارت اختبار خود را مشاهده نمایید.

برای اینکه کارت و صفحه راهنمای پیوست آن به درستی چاپ شود،  بر روی دکمه ی Print که در بالای سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کرده و فایل  pdf آن را ذخیره نموده و سپس از فایل PDF مربوطه چاپ تهیه نمایید.

توجه: امکان مشاهده کارت حد اکثر برای 3 مرتبه امکان پذیر است.


مهلت دریافت کارت : از ساعت 13 روز یکشنبه مورخ 04/07/1395 تا ساعت 16 روز سه شنبه مورخ 06/07/1395

 

 

 دستورالعمل اختبار کتبی

 

1)       لیست اسامی کارآموزان مجاز به شرکت دردومین اختبار سال 1395 در سایت WWW.ICBAR.IR اعلام شده است.


2)       زمان برگزاری اختبار کتبی و شماره صندلی مربوط به هر درس از اختبار ، درکارت ورود به جلسه و روبروی درس مربوط نوشته شده است.


3)      مکان برگزاری: تهران- میدان آرژانتین- اول خیابان زاگرس- پلاک 3-کانون وکلای دادگستری مرکز.


4)      کارآموزانی که بدون عذر موجه در اختبار شرکت نکنند ، مردود محسوب و تجدید دوره می شوند.


5)      کارآموزانی که برای عدم شرکت در اختبار عذر موجه داشته باشند، باید قبل از اختبار ، مراتب را کتباً به کمیسیون کارآموزی اعلام و درخواست تمدید دوره کارآموزی کنند. در این مورد کمیسیون به موضوع رسیدگی و در صورت تشخیص موجه بودن عذر، ضمن تمدید دوره کارآموزی تا اختبار بعدی ، با تقاضای عدم شرکت کارآموز در اختبار موافقت می کند.


6)      درب ورودی سالن اختبار راس ساعت مقرر بسته می شود و ضرورت دارد کارآموزان نیم ساعت قبل از شروع در محل حاضر باشند.


7)       کارآموزانی که در زمان شروع اختبار هر درس در جلسه حاضر نباشند، غایب محسوب و نمره درس مربوط صفر منظور می شود.


8)      همراه داشتن اصل پروانه کارآموزی معتبر و اصل کارت ورود در هر جلسه الزامی است.


9)       مجموعه قوانین مورد نیاز برای استفاده در اختبار کتبی و شفاهی در اولین جلسه اختبار کتبی به کارآموزان تحویل می شود لذا نیازی به همراه داشتن کتاب های قانون نیست.


10)     همراه داشتن هر گونه وسیله اضافی از قبیل تلفن همراه ، جزوه ، کتاب اعم از اینکه از آنها استفاده شود یا خیر، تخلف محسوب می شود.


11)     در جلسه اختبار مبادله کتاب و یادداشت بین کارآموزان ممنوع است.


12)    کارآموزان باید نام و نام خانوادگی ، شماره پروانه و ماده امتحانی را بر روی سربرگ پاسخنامه درج کنند. اوراق فاقد مشخصات مذکور تصحیح نخواهد شد.


13)   پاسخ سوال باید فقط در داخل کادر مخصوص در پاسخنامه نوشته شود. درج مطلب در حاشیه ، خارج از کادر و پشت صفحه فاقد اعتبار است و جزء پاسخ لحاظ نمی شود.


14)    فقط از خودکار آبی یا مشکی استفاده شود.


15)    بکار بردن هر گونه علامت و جمله زائد در پاسخنامه از قبیل درج نام و نام خانوادگی ، شماره پروانه، امضاء و نیز درج  جملات بی ارتباط با پاسخ ممنوع است.


16)    پاسخ به هر سوال باید مشخص و منجز باشد به نحوی که معلوم باشد هر پاسخ مربوط به کدام سوال و چه قسمتی از آن است.


17)    پاسخ سوالات باید خوانا و بدون قلم خوردگی نوشته شود. در صورتی که پاسخ خوانا نباشد، تصحیح نخواهد شد. چنانچه بر روی قسمتی از پاسخ خط کشیده شود، حتی اگر پاسخ درست باشد، تصحیح نخواهد شد.


18)    در جلسه اختبار، کمک گرفتن از دیگران یا کمک کردن به دیگران برای پاسخگویی به سوالات ، عدم تحویل یا خارج کردن پاسخنامه از جلسه اختبار یا امحاء آن تخلف محسوب  می شود.


19)     در صورت وقوع تخلفات پیش بینی شده در مواد فوق الذکر، نمره کارآموز در درس مربوط ، صفر منظور می شود. در صورت تکرار، کارآموز از ادامه اختبار محروم و مردود خواهد بود.


20)    فرستادن دیگری به جای خود به جلسه اختبار تخلف محسوب و کارآموز علاوه بر محرومیت از ادامه اختبار، جهت اعمال تبصره 3 ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری به ریاست کانون معرفی خواهد شد.همچنین فردی که بجای کارآموز در جلسه اختبار شرکت کرده به دادسرای عمومی و در صورتی که وکیل یا کارآموز باشد به دادسرای انتظامی معرفی خواهد شد.


21)    اختبار شفاهی طبق برنامه تنظیمی که در تابلو اعلانات کمیسیون کارآموزی در طبقه سوم الصاق می شود ویا درسایت کانون دردسترس قرار می گیرد، بعمل خواهد آمد.


22)    حداقل نمره قبولی در اختبار کتبی و شفاهی معدل 10 از 20 است. چنانچه کارآموزی موفق به کسب حداقل نمره قبولی نشود ، مردود محسوب می شود.


23)   این برگ به ضمیمه کارت ورود به جلسه به کارآموزان تسلیم می شود که به منزله ابلاغ مفاد آن است.

 

 

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است