مشاهده جزئیات خبر

نسخه چاپي  

  جهارشنبه 28 مهر 1395(12:12:12 PM)

اطلاعیه مدارک مورد نیاز و مراحل تمدید پروانه کارآموزی برای سال 1396

جهت تمدید پروانه کارآموزی برای سال 1396 ارائه مدارک و رعایت مراحل و نکات زیر الزامی است:

1) به موجب قوانین و مقررات وکالت، تمامی کارآموزان وکالت مکلفند پروانه کارآموزی خود را آبان ماه هر سال تمدید نمایند.

2) پروانه کارآموزی از اول آبانماه سال 1395 فقط بصورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک در سایت کانون وکلای دادگستری مرکز تمدید می گردد لذا از مراجعه حضوری خودداری فرمایید.

3) قبل از مراجعه به قسمت تمدید پروانه در درگاه خدمات الکترونیک، نسبت به اخذ مدارک زیر اقدام گردد:

الف- درخواست گواهی مفاصای صندوق حمایت از وکلا  به صورت اینترنتی ازطریق سایت صندوق به نشانی:  www.hamivakil.ir (نتیجه اقدام در پورتال کانون مرکز قابل مشاهده است)

ب‌-   کارآموزانی که پروانه کارآموزی خود را در سال 1392 و یا قبل از آن دریافت نموده اند مکلفندمفاصاحساب مالیاتی قطعی (از زمان صدور پروانه کارآموزی تا سال1392) را از اداره مالیاتی حوزه محل اشتغال به کارآموزی خود (حوزه مالیاتی وکیل سرپرست) اخذ و اسکن نموده و در پورتال منعکس نمایند.

توجه:

-    ضرورت دارد تصویر مفاصا را در سوابق خود حفظ نمایید.

-    اصل مفاصا را ظرف یک ماه به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، اول خیابان زاگرس، پلاک 3، طبقه 3، اتاق 33، دفتر کارآموزی پست نمایید.

ت‌-   کارآموزانی که پروانه خود را در سال 1393 و یا پس از آن دریافت نموده اند مکلفند از صفحه مشخصات دفتر مالیاتی که توسط حوزه مالیاتی محل اشتغال به کارآموزی خود (حوزه مالیاتی وکیل سرپرست) امضاء و مهر شده باشد، اسکن نموده و در پورتال منعکس نمایند. این دسته از کارآموزان چنانچه مفاصا مالیاتی قطعی اخذ نموده اند (حتماً)  به شرح بند ب اقدام نمایند.

ث‌-   کارآموزان وکالت مکلف به انجام مستمر وظایف کارآموزی بر اساس قوانین و مقررات می باشند و  جهت احراز این امر ضرورت دارد تمامی کارآموزان آخرین حضور در جلسه محاکم در کارنامه کارآموزی را اسکن نموده و در پورتال منعکس نمایند.

4) مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک کانون وکلای دادگستری مرکز قسمت تمدید پروانه و  ثبت درخواست تمدید پروانه پس از انجام مراحل مورد نیاز اینترنتی.

5)   پس از ثبت درخواست تمدید و مشاهده تایید دفتر امور کارآموزی در پورتال (ظرف 24 ساعت اداری) ، اقدام به پرداخت (اینترنتی)حق عضویت به مبلغ 60.000 تومان از طریق پورتال (در بخش مربوط) نمایید.

6)   پس از پرداخت حق عضویت (ظرف 48 ساعت اداری) تایید دفتر امور کارآموزی را دریافت نمایید.

7)  کارآموزان سایر کانون ها که در حال طی دوره کارآموزی به صورت موقت در یکی از شهرهای کانون مرکز می باشند مکلفند جهت تمدید پروانه خود به کانون اصلی (مبدا) مراجعه فرمایند.

8)   پروانه  های کارآموزی که از تاریخ 20/5/1395 و پس از آن صادر شده ( از شماره پروانه 26448 به بعد) تا آبانماه سال 1396 دارای اعتبار می باشد بنابراین آبان ماه سال جاری نیازی به طی مراحل فوق الذکر ندارند.

کانون وکلای دادگستری مرکز

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است