جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 19 دی 1395 - 12:12:12 PM

صورت خلاصه مذاکرات و مصوبات بیست و هشتمین جلسه هیات مدیره دوره بیست و نهم

به تاریخ سه شنبه 09/06/95

بیست و هشتمین جلسه هیأت مدیره دوره 29 درساعت 9/15 روز سه شنبه 09/06/95 با حضور امضاءکنندگان زیر تشکیل گردید.در ابتداآیاتی از کلام اله مجیدقرائت و سپس صورتجلسه 07/06/95 قرائت و تصویب شد.

پیش از دستور

دکتر حسین آبادی: دیروز با نمایندگانی از اسکودا (آقای کشاورز) و تعدادی از نمایندگان مجلس(آقای کاظمی و آقای دکتر فتحی) جلسه ای داشتیم. طرح ها و لوایح را هم آورده بودند و بحث های خوبی شد. قرار شد نظراتمان را به ایشان ابلاغ کنیم که رعایت کنند.

دکتر آذربایجانی: کمیسیون قضایی هنوز در مجلس رسماً تشکیل نشده چون به 15 نفر نرسیده اند و 90% افرادی که وارد آن شده اند داوطلبانه نشده اند و در ضمن اغلب آنها با جامعه وکالت همراه نیستند. بنابراین بهتر است با سایر نمایندگان مجلس بیشتر در ارتباط باشیم. قرار شد هماهنگی لازم را از طریق آقای دکتر فتحی داشته باشیم (به صورت غیررسمی) علاوه بر آقای غفاری (به صورت رسمی) و جلسه دیروز فوق العاده جلسه خوبی بود.

آقای طالع: به این ترتیب ما در کمیسیون قضایی امیدی نمی توانیم داشته باشیم.

دکتر نجفی توانا: باید به نحوی نقش وکیل و کانون وکلا برای مسئولین تراز اول کشور تبیین شود. بهتر است از کمیسیون قضایی دعوت کنیم و مطلب را به آنها بگوییم. در مورد بازرسی که کار سنگینی است ای کاش به من هم گفته می شد.

دکتر حسین آبادی: 4 نفری که انتخاب شده بودند از جمله آقای جندقی و دکتر اسلام پناه، آقای غفاری را معرفی کردند.

دکتر کامیار: گزارش آقای غفاری را در اختیار هیأت مدیره بگذارید. هیأت مدیره باید در جریان کلیه امور قرار گیرد. جلسات به خصوص نطق های پیش از دستور باید علنی باشد. اشخاصی بیرون هستند که هنوز دستور نداده اید بیایند.

دکتر حسین آبادی: باید اعلام شود افرادی هستند تا من بگویم وارد شوند وگرنه من همیشه گفته ام پس از قرائت صورتجلسه می توانند تشریف داشته باشند. (مقرر شد که همکاران به جلسه وارد شوند اما کسی نبود.)

دکتر مالکی: ما دو متن یکی لایحه قانونی و دیگری متن غیرقانونی جامع وکالت در مجلس داریم و یک طرح وکالت و یک کاری که نزدیک 30 ماه است در مجلس با نماینده تام الاختیار رئیس قوه قضائیه در حال بررسی لایحه است. لایحه دولت فعلی هم حدود 30% از نظرات ما را درنظر آوردند و مشکلات خودش را دارد، کار مرکز پژوهشها چون نماینده تام الاختیار قوه قضائیه، دولت و مجلس در آن نمایندگی دارند به نوعی لایحه دولت و قوه قضائیه را خنثی کرده است. هفته ای دو روز به مدت 30 ماه این جلسات برگزار می شود وخیلی روی آن کار شده اما به نظر می رسد که این کار به تدریج کمرنگ می شود. انتظار من این بود که در جلساتی از قبیل آنچه دیروز برگزار شده نمایندگانی را که تعیین کرده اید دعوت می کردید.

دکتر حسین آبادی: این جلسه باب آشنایی بود وگرنه در آینده حتماً از همه و به خصوص نمایندگان مورد نظر دعوت خواهد شد. آقای غفاری قرار است هماهنگ کنند که با رئیس قوه مقننه هم جلسه ای داشته باشیم.

آقای سردارزاده: در دوره های قبل که آقای شاهرودی اقدامی علیه کانون می خواست بکند و آئین نامه ای را تصویب کردند شاهد بودم که آقای جندقی از همه کانون ها دعوت کردند و جلوی این کار را گرفتند. موضوع لایحه جامع بسیار مهم است.

آقای غفاری: دعوت را دیروز انجام دادم. گزارش بازرسی را در باب مسأله مالیات اگر به دوستان تسلیم شود این خاصیت را دارد که همه متوجه شوند که فقط یک Data بوده و هیچ گونه تحلیلی در آن نشده (که برخی به عنوان سوء مدیریت آن را تلقی کرده اند).

دکتر حسین آبادی: یک نسخه از گزارش را خدمت دکتر نجفی بدهید و سپس نه تنها هیأت مدیره بلکه کل وکلا باید در جریان قرار گیرند. در رابطه با کارت هوشمند اقداماتی در حال انجام است که تمام اقدامات مثبت قضایی را از دفتر یا منزلشان می توانند انجام دهند و چون ممکن است اینجا درست دیده نشود در تالار اقبال به نمایش گذارده می شود. چون بسیاری از داوطلبین منتظرند که نتیجه اختبار را بدانند استثنائاً می خواهم که این مورد قبل از تصویب در جلسه بعد روی سایت برود.

آقای مصباح: اولین اختبار سال 95 بود که انجام شد. 441 نفر از کارآموزان مدارک خود را تسلیم کرده بودند 5 و 6 و 7 خرداد تاریخ اختبار بود. اختبار شفاهی از 20 تیر تا 01/06/95. تعداد مجاز 406 نفر (35 نفر دوران کارآموزیشان غیر قابل قبول بود) 10 نفر هم غایب بودند و 396 نفر که 35 نفر مربوط به استان یزد بودند و از 361 نفر 28 نفر مردود شدند که 197 نفر آنها آقایان هستند. علی فراهانی داود آبادی با معدل 83/15 نفر اول اختبار شده است. پرونده یزدی ها هم به یزد فرستاده می شود. از 10 نفر اول 8 نفر تهران هستند یعنی 2 نفر از امتیاز رتبه استفاده خواهند کرد.

سپس دستور پرونده های صدور پروانه مطرح شد:

در حدود ساعت 11 مقرر شد در تالار اقبال جهت نمایش دموی (Demo) اقدامات و خدمات کارت هوشمند (Smart Card) جمع شویم که تا حدود 11/45 ادامه یافت.

جلسه در ساعت 13/35 خاتمه یافت.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است