جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 23 اردیبهشت 1396 - 12:12:12 PM

جلسه مشترک نمایندگان کانون وکلای دادگستری مرکز و قوه قضائیهپیرو جلسات قبلی ، جلسه ی با حضور نمایندگان منتخب کانون وکلای مرکز (آقایان جندقی و دکتر محمد نبی ) و نمایندگان ریاست محترم قوه قضائیه (آقایان دکتر بیگی و محدث)  روز شنبه مورخ 1396/2/23 در محل قوه قضائیه تشکیل و تصمیماتی اتخاذ گردیده است .
 از جمله مقرر گردید تا ترتیب نشست مشترک هیأت مدیره با رئیس و معاونین قوه قضائیه در آینده نزدیک داده شود.
همچنین موضوع پیشنهاد حذف تبصره ماده 48 قانون آئین دادرسی کیفری که قبلاً از سوی کانون مرکز پیشنهاد شده بود به بحث گذاشته شد و مقرر شد اقدامات لازم درجهت اجرایی شدن پیشنهاد کانون از طریق ارائه پیشنهاد به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی الامکان ارائه طرح از سوی عده ای از نمایندگان معمول گردد .
همچنین در خصوص مشکلات ناشی از فعالیت موسسات حقوقی بحث و تبادل نظر شده و مقرر گردید تا در جلسه مشترک با حضور معاون قوه قضائیه و ریاست سازمان ثبت و اسناد و املاک تصمیمات لازم اتخاذ و اقدامات لازم صورت پذیرد .
 در ادامه موضوع ابلاغ اوراق قضائی بصورت الکترونیکی و مشکلات پیش آمده در این بستر مطرح و مقرر شد ترتیب برگزاری جلسه مشترکی با حضور معاون محترم انفورماتیک قوه قضائیه با نمایندگان کانون داده شده تا تصمیم مقتضی برای رفع مشکلات پیش آمده اتخاذ گردد .
درخصوص پرداخت حق الزحمه وکالت های تسخیری و معاضدتی که سال هاست معطل مانده است مقرر شد، از طریق معاونت محترم راهبردی قوه قضائیه و دولت در بودجه سال آینده پیش بینی و منظور گردد.
در پایان پیرامون حسن تفاهم بین قضات و وکلا بحث و تبادل نظر شده و مشکل پیش آمده در خصوص یکی از همکاران وکیل در مجتمع قضائی شهید مدنی از سوی نمایندگان کانون مطرح که نمایندگان قوه قضائیه اعلام نمودند موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام خواهند نمود.

 روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است