جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 12:12:12 PM

حسین آبادی در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح کرد ؛ سپاس از رئیس‌جمهور به دلیل انتخاب «جنیدی» و «آوایی»/ امیدواریم معاون حقوقی و وزیر دادگستری ارتباط خوبی با کانون وکلا داشته باشند

رییس کانون وکلای مرکز با اشاره به انتخاب لعیا جنیدی به سمت معاون حقوقی رییس جمهور و معرفی علیرضا آوایی بعنوان وزیر دادگستری به مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم نتیجه هر دو انتخاب رییس جمهور به نفع مردم باشد...

امیر حسین آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره انتصاب «لعیا جنیدی» به عنوان معاون رییس‌جمهور گفت: انتصاب ایشان بسیار پسندیده و به جا بود. ایشان سال‌ها کار حقوقى در دستگاه‌هاى اجرایى کرده‌اند و از لحاظ علمی هم ایشان فرد توانایی است و باید به رییس جمهور بابت این انتخاب تبریک گفت. 

رییس کانون وکلای مرکز خاطرنشان کرد: جنیدی سال‌هاست که وکیل کانون وکلای مرکز و عضو کمیسیون بین‌الملل کانون وکلا است و با حرفه وکالت، دغدغه‌ها و حساسیت‌های این صنف آشنا است و شخصیتی علمی در مسائل حقوقی است با تمام این توصیفات حضور ایشان در منصب معاونت حقوقی رییس جمهور بسیار مثمرثمر خواهد بود ما این انتخاب را به فال نیک می‌گیریم. 

این وکیل دادگستری افزود: ایشان در مصاحبه‌ای که داشتند اذعان کردند قصد مشاوره با متخصصان را داریم پس امیدواریم در این زمینه همکاری خوبی بین کانون وکلا و معاونت حقوقی رییس جمهور صورت بگیرد. ما هم برای هر مشاوره و کمکی اعلام آمادگی می‌کنیم. 

رییس کانون وکلای مرکز در مورد معرفی سید‌علیرضا آوایی به عنوان وزیر پیشنهادى وزارت دادگستری هم گفت: ایشان در سال‌هایی که قضاوت می‌کردند بسیار خوشنام بودند و در چند سال اخیر هم که کار اجرایی می‌کنند کارنامه خوبی از خود ارائه کردند و رییس جمهور یکی از قضات خوشنام را برای این سمت انتخاب کردند. 

حسین‌آبادی بیان داشت: امیدوارم نمایندگان مجلس با شناخت خوب از آقای آوایی و با درک این مساله که وزیر دادگستری نقش بسیار مهمی در هماهنگی بین دولت و قوه قضاییه دارد، به ایشان رای اعتماد دهند. 

او افزود: احساس می‌شود آقاى آوایى در برقرارى ارتباط حسنه بین قوه مجریه و قوه قضاییه می‌تواند نقش خوبى ایفاء کند. با‌ شناختی که از ایشان در منصب رییس کل دادگستری استان تهران دارم، حتما موفق هستند. در آن زمان با ایشان هر سه ماه یکبار جلسه داشتیم و مسائل را پیگیری می‌کردیم امیدواریم بعدا و در کسوت وزارت هم ارتباط خوبی با کانون وکلا داشته باشند. 

رییس کانون وکلای مرکز تصریح کرد: امیدوارم نتیجه هر دو انتخاب رییس‌جمهور به نفع مردم باشد

جهت مشاهده خبر در سایت ایلنا اینجا کلیک کنید 

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است