جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 16 دی 1396 - 12:12:12 PM

اهم مصوبات و مذاکرات جلسات 100 و 101 هیات مدیره دوره بیست و نهم

به تاریخ های 2 و 4 مهرماه 1396

یکصدمین جلسه هیأت مدیره دوره 29 کانون وکلای مرکز در ساعت 9/30 روز یکشنبه 02/07/96 با حضور اعضای امضاکننده زیر تشکیل و پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، صورتجلسه نودونهم قرائت و مفاد آن تصویب شد.

پیش از دستور:

آقای غفاری: یک فراخوانی حدود یک ماه پیش جهت عضویت همکاران در برخی از کمیسیون ها در سایت کانون منعکس گردید لطفاً این موضوع مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد و اگر قرار است از این تصمیم عدول نمائیم تصمیم گیری شود.

آقای سردارزاده: شخصی در فضای مجازی مطلبی در خصوص نمایندگی و عضویت در هیأت های حل اختلاف مالیاتی از سوی کانون، بیان داشته و اشخاص دیگری نیز آن را تأیید و یا ردّ نموده اند و همچنین برخی از همکاران درخواست کرده اند که مراتب از سوی کانون اعلام گردد. لطفاً اقدامات کانون از سوی رئیس کانون منعکس گردد که ادعا نشود کانون وکلا در حال انفعال است.

دکتر حسین آبادی: مدتی قبل توسط یکی از همکاران نزد ریاست محترم سازمان مالیاتی مراجعه ای داشتیم و مشکلات مالیاتی وکلا مطرح شد و تصمیماتی نیز اتخاذ گردید که مقرر شد از سوی ایشان به ادارات مالیاتی کشور منعکس گردد. یکی از همکاران که نماینده کانون در هیأت های مالیاتی هستند اخیراً ابلاغ خود را در فضای مجازی منعکس نموده و جلسه ای نیز با ایشان داشتیم و مطالب به ایشان منتقل گردید و صحیح نیست که این ابلاغ ها و مراتب در فضای مجازی به صورت تبلیغ منعکس شود.

دکتر مالکی: در خصوص ارائه دادخواست در موضوع مرکز مشاوران به دیوان عدالت اداری مصوب گردیده بود که همه کانون ها دادخواست ارائه نمایند و کانون مرکز در این خصوص اقدامی ننموده است و همچنین نامه ای از سوی شعبه 29 دیوان عدالت داری به اداره کل تدوین مجلس در قالب سؤال ارسال شده است که در فضای مجازی منعکس شده که اقدام خوبی نبوده است.

دکتر نجفی توانا: درخواست داریم که مسائل و اقدامات صورت پذیرفته از سوی کانون و جنابعالی اطلاع رسانی شود و نباید اجازه بدهیم که عدم اطلاع رسانی از سوی کانون، موجب تبلیغ برای برخی همکاران گردد.

دکتر کامیار: اولاً روز سه شنبه همایش دفاع مقدس در کانون برگزار می گردد که دعوت نامه ارسال می گردد. طبق ماده 9 آئین نامه داخلی نحوه اداره کمیسیون ها، مدت تصدی سمت های کمیسیون یک سال است، لطفاً با توجه به اتمام دوره کمیسیون ها، نظارت فرمائید که انتخابات اجرا شود و در مورد کمیسیون نظارت هم که در سال قبل هیأت مدیره، بر خلاف آئین نامه خودش دبیر را منصوب کرد، انتخابات برگزار شود. ماده 21 هم مقرر کرده هر شش ماه فهرستی از خلاصه مصوبات و حضور و غیاب توسط کمیسیون ها به هیأت مدیره ارسال شود. لطفاً پیگیری شود.

دکتر محمدنبی: بحث مربوط به آئین نامه که فرمودند بایستی رعایت شود. در خصوص توهین و مطلبی که یکی از اعضای کمیسیون ها به شما کردند بایستی اقدام مناسب و پاسخگویی صورت پذیرد.

آقای سردارزاده: در خصوص کمیسیون نظارت و بازرسی برای دبیر دومی انتخابات برگزار گردید و دبیر اول با توجه به تصمیم سال گذشته هیأت مدیره تعیین شده بود.

دکتر آذربایجانی: در خصوص کمیسیون ها که عمدتاً زیر نظر کمیته دوم و اینجانب می باشد گزارشی را ارائه نموده اند آیا رابطین گزارشی در خصوص عملکرد کمیسیون ها ارائه نموده اند یا خیر؟ در خصوص تکمیل ظرفیت کمیسیون ها، با توجه به پایان دوره هیأت مدیره، عدم تعیین تعدادی از همکاران و اضافه نمودن به برخی از کمیسیون ها، خللی به اقدام کمیسیون ها ایجاد نمی کند در این مدت باقی مانده هیأت مدیره و انتخاب اعضای جدید شاید شائبه انتخاباتی ایجاد کند. و اکثر کمیسیون های کانون نیز انتخاب دبیر اول و دومی را برگزار و دبیران انتخاب شدند. در موضوع ارائه دادخواست به دیوان عدالت اداری در شورای اجرایی مسائلی مطرح شد و برخی از دوستان پیگیر می باشند.

دکتر حسین آبادی: روز سه شنبه ساعت 12/30 با خانم دکتر جنیدی جلسه ای داریم دوستانی که تمایل دارند اعلام فرمایند ضمناً با توجه به مصوبه 25/11/95 هیأت مدیره رئیس کانون جهت امضاء تفاهم نامه با رئیس کانون وکلای انگلیس به لندن مراجعه و حضور پیدا خواهند نمود.

دکتر نجفی توانا: دوستانی که این گونه رفتار در برخی از کمیسیون ها می نمایند و از سمت خود سوء استفاده می نمایند تصمیم گیری شود که عذر این اشخاص و عضویت و نمایندگی این افراد لغو شود.

پرونده های صدور (غیرعلنی)

پروند های انتقال (غیرعلنی)

جلسه رأس ساعت 13 خاتمه یافت.


یکصدویکمین جلسه هیأت مدیره دوره 29 کانون وکلای مرکز در ساعت 9/35 روز سه شنبه 04/07/96 با حضور اعضای امضاکننده زیر تشکیل و پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، صورتجلسه یکصدم قرائت و مفاد آن تصویب شد.

پیش از دستور:

دکتر کامیار: امروز همایش دفاع مقدس است درخواست داریم که دوستان هیأت مدیره که خودشان میزبان هستند در جلسه حضور داشته باشند. موضوع دوم بحث مالیات است که با توجه به قانون جدید مالیات های مستقیم، پیچیدگی های خاصی این قانون دارد که به دلیل اهمیت امر و مقررات جدید که ضمانت اجرایی کیفری هم وضع شده است لازم است امور مالی کانون تحت نظر یک مدیرمالی که مسلط به امور مالیاتی هم باشد قرار گیرد، استخدام یک فرد خبره مطمئناً نتایج مثبتی خواهد داشت.

آقای غفاری: آئین نامه تعرفه وکلا سابقاً تهیه شده است که مستحضر باشید این موضوع صرفاً تعرفه وکلا است لطفاً این موضوع در دستور هیأت مدیره قرار گیرد و اصلاً این موضوع تبلیغ در معنای مصطلح نیست.

آقای جندقی: این موضوع در اجلاس اتحادیه در تهران در دستور این اجلاس بود که مورد تصویب قرار نگرفت، ضرورتی به قرار گرفتن این موضوع در دستور نیست.

آقای غفاری: کانون مرکز می تواند رأساً نسبت به این موضوع که نیاز امروز جامعه ی وکالت است اتخاذ تصمیم نماید و اجازه بدهیم تا وکلای کانون در بازار وکالت از سایرین عقب نمانند.

آقای طالع: در خصوص تعرفه وکلا قبلاً نیز آئین نامه هایی تهیه و در اختیار اعضا قرار گرفته است و این خواسته جامعه وکلا است. در موضوع شورای رقابت از قرار اطلاع 17/07/96 جلسه رسیدگی در موضوع شکایت برخی از فارغ التحصیلان حقوق برگزار می گردد که درخواست دارد با این موضوع جدی برخورد نمائیم و پیگیری نمائیم.

دکتر حسین آبادی: متأسفانه روز 17/07/96 بنده در سفر برای اجلاس IBA باید حضور داشته باشم و در ایران نیستم موضوع شورای رقابت و طرح دعوی در دیوان عدالت که از چالش های مهم کانون های وکلا است و جلسه ای فردا در اتحادیه تشکیل می گردد در خصوص موضوع دیوان عدالت و موضوعات دیگر که حتماً دوستان دکتر مالکی و دکتر آقایی در جلسه حضور پیدا نمایند.

دکتر پورنوری: سابقاً در هیأت مدیره مصوب شده بود کسانی که در فضای مجازی به اعضای هیأت مدیره توهین می نمایند به دادسرای کانون معرفی شوند که اخیراً نیز این افراد به برخی از اعضای هیأت مدیره توهین نموده اند و اقدامی صورت نگرفته است که بایستی بررسی شود. دوم: جلسه ای برای ارزیابی عملکرد هیأت مدیره تا این تاریخ برگزار شود که عملکرد هیأت مدیره تا این تاریخ بررسی شود و همچنین به صلاح است که مصوبات مهم هیأت مدیره که به جلسه صدم نیز رسیده ایم، اطلاع رسانی شود که مشخص گردد اقدامات کانون وکلا و هیأت مدیره چه بوده است.

دکتر آذربایجانی: در خصوص بومی گزینی در کانون سابقاً این کار را انجام داده بودند که این کانون ها اعلام کردند که بومی گزینی را در ضوابط خود اعمال نخواهند کرد. ضمناً کانون خوزستان نیز اعلام کرده اند که متقاضیان بند (د) موظفند که در آزمون کارآموزی وکالت شرکت نمایند و درخواست آنها را نمی پذیرند.

دستور اول جلسه: انتخاب اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دوره سی ام

آقای غفاری: ما ناگزیر هستیم که از یکسری نسل جوان تر نیز انتخاب کنیم، آقای آرش صادقیان و آقای سعادت را برای این هیأت معرفی می کنم.

دکتر کامیار: برخی از اعضای سابق احساس می شد که در شمارش آراء و بررسی خسته می باشند که در انتخاب این اعضا تجدیدنظر بکنیم و افراد جدیدی را انتخاب نمائیم.

دکتر آذربایجانی: شاهد آن بودیم که در دوره های قبل در خصوص شمارش آراء اتفاقاتی افتاده بود که می توانیم در این خصوص تصمیماتی اتخاذ و افراد جدیدی انتخاب گردند.

رأی گیری در خصوص انتخاب اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دوره سی ام صورت گرفت که به ترتیب آقای احمد سعادت 12 رأی، خانم نوابه اسپهبدی 11 رأی، آقای آرش صادقیان 10 رأی، آقای ابراهیم احدی 9 رأی، آقای ستار زرکلام 8 رأی، آقای محمدرضا بنی صدر 6 رأی حائز بیشترین آراء شدند.

آقای احمد سعادت و خانم نوابه اسپهبدی و آقای آرش صادقیان و آقای ابراهیم احدی به عنوان اعضا اصلی و آقای ستار زرکلام و آقای محمدرضا بنی صدر به عنوان اعضا علی البدل تعیین گردیدند.

دستور دوم جلسه : پرونده های متقاضیان (غیرعلنی)

دستور سوم جلسه : پرونده های صدور (غیرعلنی)

دستور جلسه چهارم : پرونده های انتقال (غیرعلنی)

جلسه رأس ساعت 11/45 دقیقه خاتمه یافت.


 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است