دوشنبه 15 آبان 1396

مراحل تمدید پروانه وکالت در سال 1396

قبل از ورود به مراحل تمدید با توجه به انجام تمدید اینترنتی پروانه در سایت کانون ، چنانچه قبلا امضا و اثر انگشت شما ثبت نگردیده است...

مراحل تمدید پروانه  وکالت در سال 1396

قبل از ورود به مراحل تمدید با توجه به انجام تمدید اینترنتی پروانه در سایت کانون ،  چنانچه قبلا امضا و اثر انگشت شما ثبت نگردیده است با مراجعه به دبیرخانه کانون، اثر انگشت و امضای خود را ثبت نمایید.

1-اخذ مفاصا حساب مالیاتی  و  آماده کردن فایل اسکن آن

توجه : فایل اسکن شده باید به فرمت .jpg  با حجم  بیشتر از  500 KB    و کمتر از  1000 KB   (کمتر از 1 MB)  بوده و در نامگذاری آن از حروف فارسی استفاده نشود

مفاصا حساب مالیاتی لازم جهت تمدید پروانه :

1-1-برای تمدید پروانه تا پایان آبانماه سال 1399   ------>  ارائه مفاصا حساب مالیاتی قطعی تا پایان سال 1394

1-2-برای تمدید پروانه تا پایان آبانماه سال 1398   ------>  ارائه مفاصا حساب مالیاتی قطعی تا پایان سال 1393

1-3-برای تمدید پروانه تا پایان آبانماه سال 1397   ------>  ارائه مفاصای مالیاتی قطعی تا پایان سال 1392

1-4-در صورتی که تاریخ صدور پروانه از 2 سال قبل (از سال 1394) تا کنون باشد ، اسکن از صفحه اول دفترچه مالیاتی که ممهور به مهر ممیز مالیاتی حوزه مالیاتی محل اشتغال می باشد را ارسال نمایید.

1-5-کسانی که در سنوات گذشته اصل مفاصا حساب خود را ارائه ننموده اند نسبت به تحویل آن به بایگانی کانون قبل از طی مراحل تمدید اقدام فرمایند.

2-اخذ  مفاصا حساب صندوق حمایت وکلا   به یکی از روش های زیر:

2-1-به صورت حضوری  با مراجعه به نشانی صندوق حمایت

2-2-به صورت اینترنتی  با مراجعه به سایت   www.hamivakil.ir   ابتدا پرداخت های مربوطه را انجام داده و سپس با کلیک بر روی دکمه «درخواست مفاصا» و طی کردن مراحل آن ، درخواست شما ثبت شده و پس از ساعاتی ، مفاصا حساب صندوق حمایت صادر شده  که از طریق ارسال sms   به اطلاع شما خواهد رسید و تاریخ اعتبار مفاصا حساب به صورت اینترنتی در سایت کانون وکلای دادگستری مرکز منعکس می شود.

3-مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک سایت کانون وکلای دادگستری مرکز به نشانیwww.icbar.org

4-ورود به صفحه پورتال خدمات الکترونیک

5-در صورتی که نام کاربری و رمز عبور خود را تا کنون دریافت نکرده اید با کلیک بر روی دکمه «دریافت نام کاربری و رمز عبور» در پایین صفحه و طی کردن مراحل آن ، نام کاربری و رمز عبور خود را مشاهده نمایید.

6-پس از ورود به صفحه شخصی خود، در منوی «پروانه»  بر روی گزینه «درخواست تمدید پروانه» کلیک کرده و پس از تکمیل درخواست بر روی دکمه «ثبت درخواست»کلیک کنید.

7-درصورتی که درخواست با موفقیت ثبت شود ، یک ردیف جدید در «لیست درخواست های تمدید پروانه» اضافه می شود که وضعیت اولیه آن    «در انتظار تائید کانون بایگانی » خواهد بود

8-منتظر باشید تا درخواست شما به انضمام مدارکی که به پیوست درخواست ارسال کرده اید ، بررسی شده و پس از تایید آن توسط کانون (SMS  تایید برای شما ارسال خواهد شد) و تغییر وضعیت درخواست به « درانتظار پرداخت» ، لینک پرداخت آن فعال شده و میتوانید بقیه مراحل و پرداخت وجه را از طریق سایت انجام دهید . (توجه: قبلا رمز اینترنتی کارت بانکی خود را از ATM بانک اخذ کرده باشید)

9-در صورتی که پرداخت با موفقیت  انجام شود ، درخواست به وضعیت « پرداخت شده و درانتظار تایید کانون» تغییر وضعیت می دهد. دراین وضعیت، منتظر SMS پاسخ کانون باشید.

10-پس از تایید شدن پرداخت توسط کانون و ثبت تمدید پروانه در برنامه و تغییر وضعیت درخواست به «ثبت شده»، برای دریافت گواهی مربوط به تمدید اعتبار پروانه می توانید در منوی «پروانه» بر روی گزینه «چاپ گواهی تمدید پروانه» کلیک کرده و از آن چاپ تهیه نمایید.

توجه:  برای اینکه مهر و امضای گواهی دچار بهم ریختگی نشود ، ابتدا با کلیک بر روی دکمه Print در سمت چپ گوشه بالایی صفحه ، فایل pdf آن را ذخیره کرده و سپس از فایل pdf آن چاپ تهیه نمایید.

11-پس از انجام مراحل فوق اعتبار پروانه درسایت کانون وکلای دادگستری مرکز و درگاه قوه قضائیه درج خواهد شد. در پایان پس از ابطال تمبر دادگستری به میزان مقدر قانونی جهت امضاء و ممهور نمودن اصل پروانه و درج و تاریخ اعتبار آن به دبیرخانه کانون وکلای دادگستری مرکز مراجعه فرمایند.

کانون وکلای دادگستری مرکز

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است
چهارشنبه 24 مرداد 1397

Copyright 2010 by پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای دادگستری مرکز