چهارشنبه 18 بهمن 1396

برگ راهنمای دریافت استعلامات قبول شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز سال 1396

کانون وکلاي دادگستري مرکز موفقيت شما را در آزمون ورودي کارآموزي وکالت تبريک گفته و براي جلوگيري از هر گونه ابهام و اشتباه در انجام امور محول، توجه شما را به موارد زير جلب مي نمايد...

برگ راهنماي دریافت استعلامات قبول شدگان آزمون ورودي کارآموزي وکالت کانون وکلاي دادگستري مرکز سال 1396

کانون وکلاي دادگستري مرکز موفقيت شما را در آزمون ورودي کارآموزي وکالت تبريک گفته و براي جلوگيري از هر گونه ابهام و اشتباه در انجام امور محول، توجه شما را به موارد زير جلب مي نمايد:

-نحوه اقدام در مورد استعلامات:

الف) پزشکي قانوني: (( پذیرش پزشکی قانونی در شهر تهران روزانه 15 نفر می باشد لذا جهت مراجعه به تاریخ نامه توجه شود ))

1-قبول شدگانی که در استان تهران سکونت دارند بايد استعلام پزشکي قانوني خود را صرفاً به تاریخ نامه در ساعت (8-10) به پزشکی قانونی به نشاني: تهران- ضلع جنوبي پارک شهر- خيابان بهشت- سازمان پزشکي قانوني ارائه دهند و قبول شدگانی که در شهري غير از استان تهران سکونت دارند بايد استعلام پزشکي قانوني خود را به تاریخ نامه به سازمان پزشکي قانوني شهر خود يا نزديکترين شهر محل سکونت خود ارائه دهند تا از آنان تست عدم اعتياد بعمل آيد.

2- پاسخ پزشکي قانوني در پاکت در بسته و مهر و موم شده تحويل شما مي شود لذا تاکيد مي گردد از باز نمودن پاکت جداً خودداري فرماييد.

3-استعلام پزشکي قانوني بايد حتماً در واحدهاي پزشکي قانوني که زير نظر قوه قضاييه مي باشد انجام شود بنابراين از مراجعه به مراکز درماني دولتي و يا خصوصي خودداري فرماييد. ممکن است سازمان پزشکي قانوني شما را به يک مرکز درماني جهت انجام تست عدم اعتياد معرفي نمايد در صورت انجام چنين کاري پاسخ مرکز درماني بايد مجدداً به پزشکي قانوني ارائه تا سازمان پزشکي قانوني پاسخ را به کانون اعلام نمايد.

4-در صورت عدم مراجعه به موقع به سازمان پزشکي قانوني تحت هيچ شرايطي استعلام مجدد صادر نمي گردد.

5-همراه داشتن يک قطعه عکس و کارت عابر بانک و کارت ملی در زمان مراجعه به پزشکي قانوني الزامي است.

6- پزشکی قانونی روزهای پنچشنبه تعطیل است لذا روزهای مراجعه شنبه تا چهارشنبه می باشد.

ب) تشخيص هويت:

قبول شدگانی که در شهر تهران سکونت دارند بايد ظرف يک هفته به اداره تشخيص هويت منطقه محل سکونت خود مراجعه نمايند و قبول شدگانی که در شهري غير از شهر تهران سکونت دارند بايد ظرف يک هفته اين استعلام را به نيروي انتظامي محل سکونت خود ارائه نمايند.

ج) استعلام دانشگاه:

قبول شدگان بايد اين استعلام را ظرف يک هفته به دانشگاهي که ازآن مدرک کارشناسي خود را اخذ نموده تحويل دهد، معمولاً اکثر دانشگاه ها تاييديه خود را راساً به کانون ارسال مي نمايند بنابراين قبول شده وظيفه اي جهت تحويل پاسخ اين استعلام را به کانون ندارد.

توجه خيلي مهم : ضرورت دارد قبول شدگان پاسخ هر سه استعلام را پس از دريافت از مرجع مربوط نزد خود نگه دارند و با هم تحويل دايره صدور پروانه دهند بنابراين از ارائه پاسخ هر استعلام بطور جداگانه به کانون موکداً خودداري فرماييد. چنانچه دانشگاه پاسخ استعلام کانون را راساً ارسال نمود قبول شده فقط پاسخ دو استعلام ديگر را بايد تحويل کانون دهد.

-نحوه معرفي وکيل سرپرست و انتخاب شهر مجدداً از طریق سایت کانون و یا با ارسال پیام کوتاه اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ارائه پاسخ استعلامات : از طریق پست سفارشی پیشتاز  یا مراجعه حضوری می توانید به کانون ارائه نمائید.

مطالعه و انجام مراحل و موارد یاد شده در بالا برای تمامی پذیرفته شدگان ضرورت دارد.

راهنمای اخذ استعلام های اینترنتی


1-    وارد صفحه  inquiry.icbar.org  شده و در کادر مربوطه شماره کد ملی و شناسنامه خود و متن تصویر امنیتی را وارد کرده و تایید نمایید.

1-1 ) در کادر کد ملی شماره کد ملی خود را به صورت کامل به همراه صفر قبل از عدد وارد کنید .   (به طور مثال : 0012345678)

1-2 ) در کادر شماره شناسنامه ، در صورتی که با کد ملی شما برابر است بدون صفر قبل از عدد وارد کنید.  (به طور مثال : 12345678)


2-    سپس در صفحه باز شده، کد امنیتی که به شماره تلفن همراه شما (در همان لحظه) ارسال شده است را وارد کنید و تایید نمایید.

3-    در صفحه بعد، استعلام های مربوطه که برای شما صادر شده است را مشاهده می نمایید که با کلیک بر روی گزینه پرینت که در جلوی هر ردیف قرار گرفته ، استعلام مربوطه باز می شود .

4-    توجه فرمایید که حتما بر روی دکمه Print که در بالای سمت چپ صفحه قرار گرفته است کلیک کرده و  فایلpdf  آن را ذخیره نموده و سپس از فایل pdf آن پرینت تهیه نمایید. در غیر این صورت تصویر امضا و مهر باعث به هم ریختگی صفحه می شود و چاپ استعلام قابل قبول نخواهد بود. 

حتی الامکان از استعلام ها در برگه A5 چاپ رنگی تهیه نمایید.

لازم به توضیح است افرادی که در ثبت نام اولیه ی خود اعلام نموده اند که در شهري غير از تهران ، استعلام پزشکی قانونی را انجام می دهند ، به محض ورود به صفحه استعلام مربوطه ، تاریخ روز جاری برای آنها درج می گردد. 


5-    در صورتی که در اخذ استعلام های اینترنتی با مشکلی مواجه شده اید با شماره پشتیبانی سایت 02184001124 در ساعات اداری تماس حاصل نمایید. در مورد سایر ابهامات با  واحد صدور پروانه به شماره 02184001303 تماس حاصل فرمایید.

جهت ورود به برنامه و دریافت استعلام ها اینجا کلیک نمایید


.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است
پنج شنبه 29 شهریور 1397

Copyright 2010 by پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای دادگستری مرکز