راهنمای دریافت استعلامات

 

 

نحوه اقدام در مورد استعلامات:

 

الف) پزشکي قانوني: (( پذیرش پزشکی قانونی در شهر تهران روزانه ١٥ نفر می باشد لذا جهت مراجعه به تاریخ نامه توجه شود ))

 

    ١-     اشخاصی که استان تهران را جهت انجام استعلام پزشکی قانونی در زمان تکمیل فرم ثبت نام کانون انتخاب کرده اند ، بايد استعلام پزشکي قانوني خود را صرفاً به تاریخ نامه در ساعت (٨-١٠صبح) به پزشکی قانونی به نشاني: تهران- ضلع جنوبي پارک شهر- خيابان بهشت- سازمان پزشکي قانوني ارائه دهند و اشخاصی که شهري غير از استان تهران را جهت انجام استعلام پزشکی قانونی در زمان تکمیل فرم ثبت نام کانون انتخاب کرده اند ، بايد استعلام پزشکي قانوني خود را به تاریخ نامه به سازمان پزشکي قانوني شهر خود يا نزديکترين شهر محل سکونت خود ارائه دهند تا از آنان تست عدم اعتياد بعمل آيد.

 

    ٢-     پاسخ پزشکي قانوني در پاکت در بسته و مهر و موم شده تحويل شما مي شود لذا تاکيد مي گردد از باز نمودن پاکت جداً خودداري فرماييد.

 

    ٣-     استعلام پزشکي قانوني بايد حتماً در واحدهاي پزشکي قانوني که زير نظر قوه قضاييه مي باشد انجام شود بنابراين از مراجعه به مراکز درماني دولتي و يا خصوصي خودداري فرماييد. ممکن است سازمان پزشکي قانوني شما را به يک مرکز درماني جهت انجام تست عدم اعتياد معرفي نمايد در صورت انجام چنين کاري پاسخ مرکز درماني بايد مجدداً به پزشکي قانوني ارائه تا سازمان پزشکي قانوني پاسخ را به کانون اعلام نمايد.

 

    ٤-     در صورت عدم مراجعه به موقع به سازمان پزشکي قانوني تحت هيچ شرايطي استعلام مجدد صادر نمي گردد.

 

    ٥-     همراه داشتن يک قطعه عکس و کارت عابر بانک و کارت ملی در زمان مراجعه به پزشکي قانوني الزامي است.

 

    ٦-       پزشکی قانونی روزهای پنچشنبه تعطیل است لذا روزهای مراجعه شنبه تا چهارشنبه می باشد.

    

 

ب) تشخيص هويت:

 

اشخاصی که در شهر تهران سکونت دارند بايد ظرف يک هفته به اداره تشخيص هويت منطقه محل سکونت خود مراجعه نمايند و اشخاصی که در شهري غير از شهر تهران سکونت دارند بايد ظرف يک هفته اين استعلام را به نيروي انتظامي محل سکونت خود ارائه نمايند.

 

 

 

ج) استعلام دانشگاه:

 

   متقاضیان بايد اين استعلام را ظرف يک هفته به دانشگاهي که ازآن ، مدرک کارشناسي خود را اخذ نموده اند تحويل دهند، معمولاً اکثر دانشگاه ها تاييديه خود را راساً به کانون ارسال مي نمايند بنابراين شخص ، وظيفه اي جهت تحويل پاسخ اين استعلام را به کانون ندارد.

 

    توجه خيلي مهم : ضرورت دارد متقاضیان  پاسخ هر سه استعلام را پس از دريافت از مرجع مربوط نزد خود نگه دارند و با هم تحويل دايره « صدور پروانه » دهند بنابراين از ارائه پاسخ هر استعلام بطور جداگانه به کانون موکداً خودداري فرماييد. چنانچه دانشگاه پاسخ استعلام کانون را راساً ارسال نمود ، متقاضی فقط پاسخ دو استعلام ديگر را بايد تحويل کانون دهد.

 

 

د ) استعلام های مربوط به قضات (مخصوص متقاضیان بندهای «الف» و «ب»)

 

قضاتی که به درخواست خود بازنشسته، مستعفی یا بازخرید شده اند ، چنانچه ظرف ٦ ماه از تاریخ قطع رابطه تقاضای صدور پروانه وکالت نمایند از ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد معاف می باشند. در غیر این صورت باید پاسخ استعلام پزشکی قانونی و تشخیص هویت را نیز ارائه نمایند.

 

ه ) استعلام از کارگزینی (مخصوص متقاضیان بند «د» - کارشناسان حقوقی دستگاه ها)

 

متقاضیان بند دال باید این استعلام را به کارگزینی سازمان مربوطه ارائه نمایند و توجه داشته باشند به تمام موارد خواسته شده در نامه، پاسخ داده شود. تصاویر برابر با اصل اولین حکم استخدامی و حکم بازنشستگی از سازمان مربوطه، به اضافه تصویر برابر با اصل احکام کارشناسی (٥ سال متوالی یا ١٠ سال متناوب بعد از اخذ مدرک کارشناسی) که در آن ٣٠ سال خدمت قابل قبول قید شده باشد، می بایست ضمیمه ی پاسخ باشند.

 

توجه داشته باشید احکام، به پیوست پاسخ استعلام حتماً ارائه شود و صرف گواهی سازمان مربوطه مبنی بر انجام ٥ سال متوالی یا ١٠ سال متناوب کارحقوقی قابل قبول نیست.

 

و) سایر استعلام ها:

 

چنانچه پاسخ استعلام های دیگر که در اختیار شما قرار می گیرد را مرجع استعلام به شما تحویل نماید ، به همراه پاسخ سایر استعلام ها به کانون ارسال نمایید. در غیر این صورت اطمینان شما از ارسال پاسخ مرجع استعلام به کانون کافی می باشد.

 

    

 

نحوه ارائه پاسخ استعلامات

 

از طریق پست سفارشی پیشتاز با ذکر نام و نام خانوادگی و رتبه و قید عبارت (مخصوص متقاضیان ماده ٨)  بر روی پاکت ارسالی به نشانی : « تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، پلاک ٣، کانون وکلای دادگستری مرکز کدپستی ١٥١٤٩٣٤٤١١ طبقه سوم ، واحد صدور پروانه » ارسال شود و یا با مراجعه حضوری می توانید به کانون ارائه نمائید.

 

 

 

 

 

راهنمای اخذ استعلام های اینترنتی

 

 

 

    ١-  وارد صفحه  «استعلام های متقاضیان ماده ٨»  شده و در کادر مربوطه شماره کد ملی و شناسنامه خود و متن تصویر امنیتی را وارد کرده و تایید نمایید.

 

    ١-١ )   در کادر کد ملی شماره کد ملی خود را به صورت کامل به همراه صفر قبل از عدد وارد کنید .   (به طور مثال : ٠٠١٢٣٤٥٦٧٨)

    ١-٢ )   در کادر شماره شناسنامه ، شماره شناسنامه خود را به صورت کامل به همراه صفر قبل از عدد وارد کنید .   (به طور مثال : ٠٠١٢٣٤٥٦٧٨)

 

         ٢-    سپس در صفحه باز شده، کد امنیتی که به شماره تلفن همراه شما (در همان لحظه) ارسال شده است را وارد کنید و تایید نمایید.

 

    ٣-    در صفحه بعد، استعلام های مربوطه که برای شما صادر شده است را مشاهده می نمایید که با کلیک بر روی گزینه پرینت که در جلوی هر ردیف قرار گرفته ، استعلام مربوطه باز می شود .

 

    ٤-    توجه فرمایید که حتما بر روی دکمه Print که در بالای سمت چپ صفحه قرار گرفته است کلیک کرده و  فایلpdf  آن را ذخیره نموده و سپس از فایل pdfآن پرینت تهیه نمایید.

در غیر این صورت تصویر امضا و مهر باعث به هم ریختگی صفحه می شود و چاپ استعلام قابل قبول نخواهد بود.

 

    حتی الامکان از استعلام ها در برگه چاپ رنگی تهیه نمایید.

 

 

 

    لازم به توضیح است :

 

    -         افرادی که در ثبت نام اولیه ی خود اعلام نموده اند که در تهران ، استعلام پزشکی قانونی را انجام می دهند ، به محض ورود به صفحه استعلام مربوطه ، تاریخ نامه ی استعلام  با احتساب ظرفیت پذیرش روزانه  برای آنها درج می گردد.

 

    -         افرادی که در ثبت نام اولیه ی خود اعلام نموده اند که در شهري غير از استان تهران ، استعلام پزشکی قانونی را انجام می دهند ، به محض ورود به صفحه استعلام مربوطه ، تاریخ روز جاری برای آنها درج می گردد.

 

    

 

در صورتی که در اخذ استعلام های اینترنتی با مشکلی مواجه شده اید با شماره پشتیبانی سایت ٠٢١٨٤٠٠١١٢٤ در ساعات اداری تماس حاصل نمایید. در مورد سایر ابهامات با  واحد صدور پروانه به شماره ٠٢١٨٤٠٠١٣٠٣ تماس حاصل فرمایید.